Meie sööme

5.09.22

Eesti on traditsioonide maa ning sooja kodutoidu tegemine on enamustes peredes igapäevane norm. MEIE LASTEAIAS PAKUTAKSE LASTELE LASTEAIA OMA KÖÖGIS VALMISTATUD KODUSEID, MAITSVAID JA TERVISLIKKE TOITE.

Sotsiaalministri määrusega  kaetakse lasteaias lapse ööpäevasest energiavajadusest 87,5%, ülejäänu jääb kodude kanda.  Kodused harjumused omavad lapse edasise toiduvaliku osas suurt tähtsust, sest maitse-eelistused ja harjumus kinnistatakse juba paaril esimesel eluaastal. Siit saad lugeda rohkem, kuidas toetada last tema söömisharjumuste kujundamisel: http://www.toitumisnoustajad.ee/tervislik-toitumine/motteid-laste-toitumise-kohta/

Tervislikust toitumisest kodus loe siit:  http://www.toitumisnoustajad.ee/tervislik-toitumine/tervisliku-toitumise-juhised/

Eestis on lasteaia- ja koolitoidule riiklikult kehtestatud nõuded, mis reguleerivad nii toitlustamise korraldust kui ka lastele pakutava toidu energia- ja toitainete sisaldust. Kohila Männi  lasteaed lähtub toidu valmistamisel ja menüüde koostamisel Haridusasutuste toitlustamist reguleerivast  sotsiaalministri määrusest nr 8 "Tervisekaitsenõuded toitlustamisele koolieelses lasteasutuses ja koolis". Maitsvad toidud valmistame ise naturaalsest ja värskest toorainest, kasutame puhtaid töötlemata või väga vähe töödeldud toiduaineid. Osaliselt kasutame mahetoodangut ja talutooteid.

Lasteaias pakutakse lastele  hommikusööki (kell 8.30), lõunasööki  (kell 12.30)  ja õhtuoodet  (kell 16.00)

Kohila Männi lasteaia  menüüsse valitakse toidud, mis on hea toitainete koostisega ja samas ka isuäratavad ning  maitsvad. Oluline on, et  lastele toit maitseks ja samas õpiksid nad ka erinevaid ning uusi toitusid armastama. Menüüd koostamisel mõtleme alati lapsele, kas temale see toit meeldib. 

Toidu valmistavad iga päev kokad MARGIT, RITA  JA MAIMU

Menüü  on paberkandjal nähtav igas rühmas.